Jedenaste Przykazanie

Jedenaste Przykazanie

Kolejny nasz projekt dokumentu krótkometrażowego.
Tym razem przedstawiamy historię księdza Witolda Szulczyńskiego, twórcę Caritas Gruzja.

Ksiądź Witold Szulczyński to Wieki Człowiek, który wyruszył na swoją misję do Gruzji w 1993 roku ze wskazania i wielkiej troski Jana Pawła II.

To co tam zastał to ludzie umierający na ulicy z głodu i zimna, dzieci porzucone, sieroty bez opieki i bez domu, które przeżyły koszmar życia.
Osoby starsze, schorowane i osamotnione, uchodźcy bez nadziei.
Stworzył tam Caritas Gruzja - organizację pomocy humanitarnej, która służy do dziś ludziom słabym i pokrzywdzonym przez los.

Ksiądz Witold Szulczyński jest człowiekiem o wielkim sercu i głębokiej wierze. Jego życie jest świadectwem miłości do Boga i bliźniego. Za swoją pracę otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in. Gruziński Krzyż Honorowy, Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej i Medal św. Jerzego – najwyższe odznaczenie Kościoła prawosławnego w Gruzji. Jednak on sam nie przywiązuje do nich wagi. Mówi: „Nie robię tego dla nagród, ale dla ludzi”. I dodaje: „Nie jestem bohaterem ani świętym. Jestem tylko szaleńcem Pana Boga”.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram