Sound Art Festiwal

Sound Art Festiwal

Wraz z firmą DAARS, Fundacja Human zorganizowała Sound Art Festiwal - Spotkanie Techniki i Sztuki.

Festiwal powstał z myślą o połączeniu świata technologii i innowacji ze światem sztuki i kultury.

Jednocześnie miał dać możliwość studentom kierunków artystycznych czy związanych z branżą foto, wideo lub audio na zaznajomienie się z bliska z nowościami sprzętowymi. Rozmowy z dystrybutorami oraz pokazy i możliwość pracy na najnowszych sprzętach, pozwolił studentom otrzeć się o praktykę, podpartą wcześniej zdobytą na uczelniach wiedzą teoretyczną. Mogli prześledzić, jak obecnie wygląda rynek mikserów audio i wideo, kamer, aparatów czy też nowoczesnych instrumentów muzycznych, nagłośnienia oraz tworzenia nagrań audio-wideo.

Równolegle do targów elektroniki odbywały się wykłady i prelekcje. Ich tematyka była bardzo szeroka, od omówienia i wykorzystania rozwiązań sprzętowych, po spotkania z twórcami. Studenci kierunków artystycznych prezentowali swoje prace, od tradycyjnych technik malarskich po instalacje multimedialne.
To wszystko odbyło się w dniach 28-29 lutego na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu, dzięki wspólnemu zaangażowaniu firmy DAARS S.C. oraz trzech poznańskich uczelni. Praca ponad podziałami zyskała nowy wymiar.

Więcej informacji na stronie festiwalu

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram